Overzicht van alle huidige 388 gemeenten;
voor cijfers per provincie, zie onderaan deze pagina

Lees toelichting en sorteer naar eigen keuze

GemeenteAantal
inwoners
op 1-1-2016
Opper­vlakte
(km2)
Bevolkings­dichtheid
(inwoners/km2)
ProvincieOpmer­kingen
Appingedam12.00123,78504,7Groningen
Bedum10.43344,54234,2Groningen
Bellingwedde8.971108,3782,8Groningen
De Marne10.101170,4059,3Groningen
Delfzijl25.068133,13188,3Groningen
Eemsmond15.815189,3183,5Groningen
Groningen201.20296,632.082,2GroningenPer 1-1-2017 zijn 'Lageland GN' en 'Harkstede GN' (1778 ha en circa 250 inwoners) overgegaan van gemeente Slochteren naar gemeente Groningen.
Grootegast12.15586,71140,2Groningen
Haren19.07645,42420,0Groningen
Hoogezand-Sappemeer34.17766,46514,2Groningen
Leek19.53663,18309,2Groningen
Loppersum10.042111,0490,4Groningen
Marum10.30564,46159,9Groningen
Menterwolde12.23380,25152,4Groningen
Oldambt38.228226,73168,6Groningen
Pekela12.64149,07257,6Groningen
Slochteren15.448132,74116,4GroningenPer 1-1-2017 is het gebied Meerstad en 'Harkstede GN' (1778 ha en circa 250 inwoners) overgegaan van gemeente Slochteren naar gemeente Groningen. 'Harkstede' blijft bij Slochteren.
Stadskanaal32.621117,64277,3Groningen
Ten Boer7.35245,31162,3Groningen
Veendam27.46776,00361,4Groningen
Vlagtwedde16.422167,4098,1Groningen
Winsum13.633101,10134,8Groningen
Zuidhorn18.794125,48149,8Groningen
Achtkarspelen28.007102,26273,9Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Ameland3.61158,6561,6Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Dantumadiel19.01584,91223,9Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
De Fryske Marren51.265351,66145,8Fryslân / Frieslandper 1-7-2015 is de Nederlandse gemeentenaam De Friese Meren gewijzigd in de Friese naam (raadsbesluit van 23-4-2014). Plaatsnamen staan bij voorkeur (nog wel?) in het Nederlands.
Dongeradeel23.932166,51143,7Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Ferwerderadiel8.70197,8488,9Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Franekeradeel20.265102,59197,5Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Harlingen15.81324,96633,5Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Heerenveen50.290190,13264,5Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands; webadres gemeente: https://www.heerenveen.nl
het Bildt10.52592,33114,0Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Kollumerland en Nieuwkruisland12.811109,60116,9Fryslân / FrieslandDe blauwe bebouwde-komborden melden als gemeentenaam: 'Kollumerland c.a.' bij wijze van afkorting. c.a. is zelf al een afkorting en staat voor 'cum annexis', hetgeen betekent 'met bijvoegsel'.
Leeuwarden107.897154,41698,8Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Leeuwarderadeel10.17540,90248,8Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Littenseradiel10.833130,6782,9Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Menameradiel13.54368,84196,7Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Ooststellingwerf25.571223,97114,2Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Opsterland29.830224,48132,9Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Schiermonnikoog91937,0424,8Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Smallingerland55.439117,66471,2Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Súdwest-Fryslân84.048455,36184,6Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Terschelling4.87083,4558,4Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Tytsjerksteradiel32.077149,28214,9Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Vlieland1.08335,4430,6Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Weststellingwerf25.520220,71115,6Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Aa en Hunze25.243276,2591,4DrentheVoor dorpen en inwonertal, zie: http://www.aaenhunze.nl/Inwoners_verenigingen/Wonen_en_ver_bouwen/Dorpen_in_Aa_en_Hunze
Assen67.06181,88819,0Drenthe
Borger-Odoorn25.371274,5192,4Drenthe
Coevorden35.381295,96119,5Drenthe
De Wolden23.722224,68105,6Drenthe
Emmen107.584335,17321,0DrentheDe gemeente Emmen onderscheidt kwadranten, dorpen en wijken - zie: http://gemeente.emmen.nl/over-emmen/statistiek/kaarten.html
Hoogeveen55.240127,52433,2Drenthe
Meppel32.79455,55590,4Drenthe
Midden-Drenthe33.450340,7598,2Drenthe
Noordenveld31.039200,16155,1Drenthe
Tynaarlo32.804143,32228,9Drenthe
Westerveld18.940278,5068,0Drenthe
Almelo72.42567,311.076,0Overijssel
Borne22.34326,00859,3Overijssel
Dalfsen27.916165,12169,1Overijssel
Deventer98.869131,25753,3Overijssel
Dinkelland26.120175,71148,7Overijssel
Enschede158.351140,991.123,1Overijssel
Haaksbergen24.332104,82232,1Overijssel
Hardenberg59.687312,26191,1Overijssel
Hellendoorn35.651137,98258,4Overijssel
Hengelo81.07560,891.331,5Overijssel
Hof van Twente34.881212,61164,1Overijssel
Kampen51.950142,27365,2Overijssel
Losser22.44498,76227,3Overijssel
Oldenzaal32.11021,551.490,0Overijssel
Olst-Wijhe17.886113,99156,9Overijssel
Ommen17.696179,9698,3Overijssel
Raalte36.700171,03214,6Overijssel
Rijssen-Holten37.87594,12402,4Overijssel
Staphorst16.544134,18123,3Overijssel
Steenwijkerland43.333289,51149,7Overijssel
Tubbergen21.120147,01143,7Overijssel
Twenterand33.846106,28318,5Overijssel
Wierden23.95294,73252,8Overijssel
Zwartewaterland22.27882,67269,5Overijssel
Zwolle124.896111,311.122,1Overijssel
Almere198.145129,241.533,2Flevoland
Dronten40.592333,70121,6Flevoland
Lelystad76.792230,56333,1Flevoland
Noordoostpolder46.439460,05100,9Flevoland
Urk19.98711,511.736,5Flevoland
Zeewolde22.113247,4889,4Flevoland
Aalten26.91296,54278,8Gelderland
Apeldoorn159.025339,90467,9Gelderland
Arnhem153.81897,911.571,0GelderlandZweefvliegveld Terlet ligt op Arnhems grondgebied (postcode 6816), nabij gemeentegrens met Rozendaal
Barneveld55.441175,94315,1Gelderland
Berg en Dal34.57486,49399,7GelderlandDe naam van deze heringedeelde gemeente (in 2015 ontstaan door fusie van Groesbeek, Millingen aan de Rijn en Ubbergen) is per 2-1-2016 veranderd van Groesbeek in Berg en Dal.
Berkelland44.437258,50171,9GelderlandOldenkotte is een gebouw in postcodegebied 7157, Noordijkerveld en Ruurlosche Broek zijn streeknamen in 7161, zo ook Broeke en Achterveld in 7165 en Brouwershoek en Formerhoek in 7261.
Beuningen25.28943,65579,4Gelderland
Bronckhorst36.510283,51128,8Gelderland
Brummen20.93883,96249,4Gelderland
Buren26.202134,05195,5Gelderland
Culemborg27.64429,29943,8Gelderland
Doesburg11.33611,55981,5Gelderland
Doetinchem56.82779,05718,9Gelderland
Druten18.40737,70488,2Gelderland
Duiven25.43333,90750,2Gelderland
Ede112.427318,22353,3Gelderland
Elburg22.92963,82359,3Gelderland
Epe32.282156,23206,6Gelderland
Ermelo26.50785,63309,6Gelderland
Geldermalsen26.34699,87263,8Gelderland
Harderwijk45.96638,861.182,9Gelderland
Hattem11.89023,08515,2Gelderland
Heerde18.55678,74235,7Gelderland
Heumen16.36039,82410,8Gelderland
Lingewaal11.11250,39220,5Gelderland
Lingewaard45.95062,21738,6Gelderland
Lochem33.333213,14156,4Gelderland
Maasdriel24.08466,13364,2Gelderland
Montferland35.173105,70332,8Gelderland
Neder-Betuwe23.04959,99384,2Gelderland
Neerijnen12.12265,99183,7Gelderland
Nijkerk41.19969,42593,5Gelderland
Nijmegen172.06453,613.209,6Gelderland
Nunspeet26.835128,79208,4Gelderland
Oldebroek23.10497,65236,6Gelderland
Oost Gelre29.537109,64269,4Gelderland
Oude IJsselstreek39.657136,32290,9GelderlandIn postcodegebied 7064 ligt de streek Kroezenhoek.
Overbetuwe47.002109,19430,5GelderlandLakemond is een streeknaam in postcodegebied 6668 (tussen Opheusden en Randwijk).
Putten24.51685,21287,7Gelderland
Renkum31.25445,95680,2Gelderland
Rheden43.82481,77535,9Gelderland
Rijnwaarden10.86639,60274,4Gelderland
Rozendaal1.49827,9053,7Gelderland
Scherpenzeel9.52913,79691,0Gelderland
Tiel41.51032,891.262,1Gelderland
Voorst23.984123,08194,9Gelderland
Wageningen37.83730,421.243,8Gelderland
West Maas en Waal18.69377,17242,2Gelderland
Westervoort15.0017,032.133,9Gelderland
Wijchen40.81466,21616,4Gelderland
Winterswijk28.939137,95209,8Gelderland
Zaltbommel27.54379,61346,0Gelderland
Zevenaar32.26953,27605,8Gelderland
Zutphen46.99740,961.147,4Gelderland
Amersfoort153.60262,772.447,1Utrecht
Baarn24.52132,54753,6Utrecht
Bunnik14.77336,97399,6Utrecht
Bunschoten20.82330,44684,1Utrecht
De Bilt42.37566,13640,8Utrecht
De Ronde Venen42.57699,97425,9Utrecht
Eemnes8.87731,04286,0Utrecht
Houten48.76555,07885,5Utrecht
IJsselstein34.10121,101.616,2Utrecht
Leusden29.30958,61500,1Utrecht
Lopik14.15675,66187,1Utrecht
Montfoort13.78337,64366,2Utrecht
Nieuwegein61.74923,572.619,8Utrecht
Oudewater10.04939,07257,2Utrecht
Renswoude5.05118,42274,2Utrecht
Rhenen19.40042,08461,0Utrecht
Soest45.48746,24983,7Utrecht
Stichtse Vecht64.06196,25665,6Utrecht
Utrecht338.96794,153.600,3Utrecht
Utrechtse Heuvelrug48.506132,01367,4UtrechtHet 15 ha grote deel van recreatieterrein De Gravenbol dat in Utrechtse Heuvelrug (zie postcode 3958) lag, is per 1-1-2016 geheel in Wijk bij Duurstede (postcode 3962) komen te liggen.
Veenendaal63.81619,483.276,0Utrecht
Vianen19.51339,17498,2Utrecht
Wijk bij Duurstede23.38447,62491,1UtrechtHet 15 ha grote deel van recreatieterrein De Gravenbol dat in Utrechtse Heuvelrug (zie postcode 3958) lag, is per 1-1-2016 geheel in Wijk bij Duurstede (postcode 3962) komen te liggen.
Woerden51.16189,24573,3Utrecht
Woudenberg12.55036,53343,6Utrecht
Zeist62.25848,511.283,4Utrecht
Aalsmeer31.29920,131.554,8Noord-Holland
Alkmaar107.615110,46974,2Noord-Holland
Amstelveen88.60241,212.150,0Noord-Holland
Amsterdam833.624165,335.042,2Noord-Holland
Beemster8.95870,58126,9Noord-Holland
Bergen29.94397,10308,4Noord-Holland
Beverwijk40.31818,312.202,0Noord-Holland
Blaricum9.62211,15863,0Noord-Holland
Bloemendaal22.29639,72561,3Noord-Holland
Castricum34.60449,51698,9Noord-Holland
Den Helder56.27545,101.247,8Noord-Holland
Diemen26.84011,992.238,5Noord-Holland
Drechterland19.40058,95329,1Noord-Holland
Edam-Volendam35.46554,36652,4Noord-HollandDeze gemeente is op 1-1-2016 vergroot met de opgeheven gemeente Zeevang.
Enkhuizen18.45512,681.455,4Noord-Holland
Gooise Meren56.69641,601.362,9Noord-HollandDeze gemeente is op 1-1-2016 ontstaan door samenvoeging van de opgeheven gemeenten Bussum, Naarden en Muiden. De Bloemendaler Polder (± 2 km²) is overgegaan van Muiden naar Weesp.
Haarlem158.14029,175.421,3Noord-Holland
Haarlemmerliede en Spaarnwoude5.57819,22290,2Noord-HollandDe blauwe bebouwde-komborden melden als gemeentenaam: 'Haarlemmerliede c.a.' bij wijze van afkorting. c.a. is zelf al een afkorting en staat voor 'cum annexis', hetgeen betekent 'met bijvoegsel'.
Haarlemmermeer144.518178,29810,6Noord-Holland
Heemskerk39.29927,221.443,8Noord-Holland
Heemstede26.7669,182.915,7Noord-Holland
Heerhugowaard53.92738,281.408,8Noord-Holland
Heiloo22.68918,701.213,3Noord-Holland
Hilversum87.83045,611.925,7Noord-Holland
Hollands Kroon47.546357,61133,0Noord-Holland
Hoorn72.17220,363.544,8Noord-Holland
Huizen41.37315,812.616,9Noord-Holland
Koggenland22.47180,32279,8Noord-Holland
Landsmeer10.97722,53487,2Noord-Holland
Langedijk27.44723,901.148,4Noord-Holland
Laren10.95612,41882,8Noord-Holland
Medemblik43.725121,45360,0Noord-Holland
Oostzaan9.50411,53824,3Noord-Holland
Opmeer11.33641,52273,0Noord-Holland
Ouder-Amstel13.41124,08556,9Noord-Holland
Purmerend79.88923,193.445,0Noord-Holland
Schagen46.159167,73275,2Noord-Holland
Stede Broec21.49314,551.477,2Noord-Holland
Texel13.574161,1884,2Noord-Holland
Uitgeest13.36019,17696,9Noord-Holland
Uithoorn29.18118,221.601,6Noord-Holland
Velsen67.44844,801.505,5Noord-Holland
Waterland17.30452,11332,1Noord-Holland
Weesp18.57222,80814,6Noord-HollandDe gemeente is per 1-1-1016 vergroot met de Bloemendaler Polder (± 2 km², grenscorrectie met voormalige Muidense deel van de nieuwe gemeente Gooise Meren).
Wijdemeren23.27547,61488,9Noord-Holland
Wormerland15.66438,59405,9Noord-Holland
Zaanstad152.46673,872.064,0Noord-Holland
Zandvoort16.79232,11523,0Noord-Holland
Alblasserdam19.9558,792.270,2Zuid-Holland
Albrandswaard24.98521,731.149,8Zuid-Holland
Alphen aan den Rijn107.960126,47853,6Zuid-Holland
Barendrecht47.86119,852.411,1Zuid-Holland
Binnenmaas28.77169,30415,2Zuid-Holland
Bodegraven-Reeuwijk33.45175,68442,0Zuid-Holland
Brielle16.64027,54604,2Zuid-Holland
Capelle aan den IJssel66.48614,224.675,5Zuid-Holland
Cromstrijen12.75554,43234,3Zuid-Holland
Delft101.03422,854.421,6Zuid-Holland
Den Haag519.98882,696.288,4Zuid-Holland
Dordrecht118.80178,611.511,3Zuid-Holland
Giessenlanden14.54463,51229,0Zuid-Holland
Goeree-Overflakkee48.321261,92184,5Zuid-Holland
Gorinchem35.26018,871.868,6Zuid-Holland
Gouda71.18916,824.232,4Zuid-Holland
Hardinxveld-Giessendam17.77416,921.050,5Zuid-Holland
Hellevoetsluis38.63431,491.226,9Zuid-Holland
Hendrik-Ido-Ambacht29.40810,612.771,7Zuid-Holland
Hillegom21.08912,871.638,6Zuid-Holland
Kaag en Braassem26.10863,27412,6Zuid-Holland
Katwijk64.23924,612.610,3Zuid-Holland
Korendijk10.82576,15142,2Zuid-Holland
Krimpen aan den IJssel29.0547,683.783,1Zuid-Holland
Krimpenerwaard54.653149,66365,2Zuid-Holland
Lansingerland59.03554,181.089,6Zuid-Holland
Leerdam20.71133,78613,1Zuid-Holland
Leiden122.56121,975.578,6Zuid-Holland
Leiderdorp26.96811,552.334,9Zuid-Holland
Leidschendam-Voorburg74.22332,632.274,7Zuid-Holland
Lisse22.60615,691.440,8Zuid-Holland
Maassluis32.2928,493.803,5Zuid-Holland
Midden-Delfland18.87347,35398,6Zuid-Holland
Molenwaard29.067118,28245,7Zuid-Holland
Nieuwkoop27.43378,27350,5Zuid-Holland
Nissewaard85.29383,231.024,8Zuid-Holland
Noordwijk25.76035,78720,0Zuid-Holland
Noordwijkerhout16.14022,59714,5Zuid-Holland
Oegstgeest23.2097,303.179,3Zuid-Holland
Oud-Beijerland23.85118,731.273,4Zuid-Holland
Papendrecht32.2489,413.427,0Zuid-Holland
Pijnacker-Nootdorp51.89437,321.390,5Zuid-Holland
Ridderkerk45.09723,721.901,2Zuid-Holland
Rijswijk49.32814,053.510,9Zuid-Holland
Rotterdam629.606215,642.919,7Zuid-Holland
Schiedam77.10818,014.281,4Zuid-Holland
Sliedrecht24.96812,831.946,1Zuid-Holland
Strijen8.76650,26174,4Zuid-Holland
Teylingen36.01328,441.266,3Zuid-Holland
Vlaardingen71.80823,643.037,6Zuid-Holland
Voorschoten25.21111,172.257,0Zuid-Holland
Waddinxveen26.07227,96932,5Zuid-Holland
Wassenaar25.88551,16506,0Zuid-Holland
Westland104.96081,241.292,0Zuid-Holland
Westvoorne14.19753,15267,1Zuid-Holland
Zederik13.71873,46186,7Zuid-Holland
Zoetermeer124.10734,513.596,3Zuid-Holland
Zoeterwoude8.11921,26381,9Zuid-Holland
Zuidplas40.93759,64686,4Zuid-Holland
Zwijndrecht44.45420,352.184,5Zuid-Holland
Borsele22.612141,74159,5Zeeland
Goes37.20792,57401,9Zeeland
Hulst27.372201,61135,8Zeeland
Kapelle12.63937,13340,4Zeeland
Middelburg47.87348,47987,7Zeeland
Noord-Beveland7.42185,8886,4Zeeland
Reimerswaal22.265101,84218,6Zeeland
Schouwen-Duiveland33.735229,97146,7Zeeland
Sluis23.639279,3684,6ZeelandDe gemeente Sluis kent twee plaatsen Veldzicht.
Terneuzen54.657250,51218,2Zeeland
Tholen25.421146,77173,2Zeeland
Veere21.960132,75165,4Zeeland
Vlissingen44.45134,241.298,2Zeeland
's-Hertogenbosch151.608110,511.371,9Noord-Brabant
Aalburg13.03850,41258,6Noord-Brabant
Alphen-Chaam9.92493,03106,7Noord-Brabant
Asten16.58070,17236,3Noord-Brabant
Baarle-Nassau6.61176,1686,8Noord-Brabant
Bergeijk18.253101,01180,7Noord-Brabant
Bergen op Zoom66.23779,91828,9Noord-Brabant
Bernheze29.88089,73333,0Noord-Brabant
Best28.97634,30844,8Noord-Brabant
Bladel19.96675,37264,9Noord-Brabant
Boekel10.25434,51297,1Noord-Brabant
Boxmeer28.465111,44255,4Noord-Brabant
Boxtel30.40663,73477,1Noord-Brabant
Breda181.611125,961.441,8Noord-Brabant
Cranendonck20.66076,36270,6Noord-Brabant
Cuijk24.60851,15481,1Noord-Brabant
Deurne31.878116,93272,6Noord-Brabant
Dongen25.41329,29867,6Noord-Brabant
Drimmelen26.81595,46280,9Noord-Brabant
Eersel18.55182,46225,0Noord-Brabant
Eindhoven224.75587,652.564,2Noord-Brabant
Etten-Leur42.83255,34774,0Noord-Brabant
Geertruidenberg21.63026,65811,6Noord-Brabant
Geldrop-Mierlo38.89331,011.254,2Noord-Brabant
Gemert-Bakel29.647122,22242,6Noord-Brabant
Gilze en Rijen26.15265,49399,3Noord-Brabant
Goirle23.11142,09549,1Noord-Brabant
Grave12.64327,18465,2Noord-Brabant
Haaren13.57057,71235,1Noord-Brabant
Halderberge29.53174,48396,5Noord-Brabant
Heeze-Leende15.650104,01150,5Noord-Brabant
Helmond90.12753,191.694,4Noord-Brabant
Heusden43.27478,88548,6Noord-Brabant
Hilvarenbeek15.16494,90159,8Noord-Brabant
Laarbeek21.96555,36396,8Noord-Brabant
Landerd15.30370,36217,5Noord-Brabant
Loon op Zand22.92950,01458,5Noord-Brabant
Meierijstad79.599184,10432,4Noord-BrabantPer 1-1-2017 zijn de voormalige gemeenten Schijndel, Sint-Oedenrode en Veghel gefuseerd tot Ă©Ă©n nieuwe gemeente Meierijstad.
Mill en Sint Hubert10.80152,23206,8Noord-Brabant
Moerdijk36.762159,17231,0Noord-Brabant
Nuenen, Gerwen en Nederwetten22.76333,72675,1Noord-BrabantDe blauwe bebouwde-komborden melden als gemeentenaam: 'Nuenen c.a.' bij wijze van afkorting. c.a. is zelf al een afkorting en staat voor 'cum annexis', hetgeen betekent 'met bijvoegsel'.
Oirschot18.199101,78178,8Noord-Brabant
Oisterwijk25.83563,86404,6Noord-Brabant
Oosterhout54.01871,49755,6Noord-Brabant
Oss90.003163,19551,5Noord-Brabant
Reusel-De Mierden12.81177,92164,4Noord-Brabant
Roosendaal76.960106,47722,8Noord-Brabant
Rucphen22.27664,41345,8Noord-Brabant
Sint Anthonis11.59499,27116,8Noord-Brabant
Sint-Michielsgestel28.40358,43486,1Noord-Brabant
Someren18.91480,27235,6Noord-Brabant
Son en Breugel16.42525,95632,9Noord-Brabant
Steenbergen23.477146,37160,4Noord-Brabant
Tilburg212.941117,211.816,7Noord-Brabant
Uden41.24767,05615,2Noord-Brabant
Valkenswaard30.26254,90551,2Noord-Brabant
Veldhoven44.31731,731.396,7Noord-Brabant
Vught25.97333,50775,3Noord-Brabant
Waalre17.02322,39760,3Noord-Brabant
Waalwijk47.02164,61727,8Noord-Brabant
Werkendam26.527102,06259,9Noord-Brabant
Woensdrecht21.68291,68236,5Noord-Brabant
Woudrichem14.51849,39293,9Noord-Brabant
Zundert21.488120,70178,0Noord-Brabant
Beek16.06821,03764,1Limburg
Beesel13.38828,08476,8Limburg
Bergen13.090103,47126,5Limburg
Brunssum28.44817,211.653,0Limburg
Echt-Susteren31.943103,11309,8Limburg
Eijsden-Margraten25.12377,43324,5Limburg
Gennep17.08547,66358,5Limburg
Gulpen-Wittem14.50873,18198,3Limburg
Heerlen87.40644,971.943,7Limburg
Horst aan de Maas41.675188,71220,8Limburg
Kerkrade46.02321,912.100,5Limburg
Landgraaf37.46524,581.524,2LimburgDe gemeentenaam wordt doorgaans ook gebruikt als enige plaatsnaam. Topografische kaart, zie: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gem-Landgraaf-OpenTopo.jpg
Leudal36.140162,77222,0Limburg
Maasgouw23.75745,71519,7Limburg
Maastricht122.53356,342.174,9Limburg
Meerssen19.04026,96706,2Limburg
Mook en Middelaar7.75517,38446,2Limburg
Nederweert16.79399,86168,2Limburg
Nuth15.42533,10466,0Limburg
Onderbanken7.86921,16371,9Limburg
Peel en Maas43.316159,37271,8Limburg
Roerdalen20.68688,22234,5Limburg
Roermond57.01060,84937,0Limburg
Schinnen12.96024,06538,7Limburg
Simpelveld10.74116,03670,1Limburg
Sittard-Geleen93.55579,011.184,1Limburg
Stein25.06421,101.187,9Limburg
Vaals9.63223,89403,2Limburg
Valkenburg aan de Geul16.51836,73449,7Limburg
Venlo100.371124,45806,5Limburg
Venray43.291163,32265,1Limburg
Voerendaal12.48231,51396,1Limburg
Weert49.100104,42470,2Limburg
 
             Provincie             Aantal
gemeenten
Aantal
inwoners
op 1-1-2016
Opper­vlakte
(km2)
Bevolkings-
dichtheid
(inwoners/km2)
Groningen23583.7212.325,15251,05
Fryslân / Friesland24646.0403.323,65194,38
Drenthe12488.6292.634,25185,49
Overijssel251.144.2803.322,31344,42
Flevoland6404.0681.412,54286,06
Gelderland542.035.3514.967,19409,76
Utrecht261.273.6131.380,28922,72
Noord-Holland482.784.8542.661,301.046,43
Zuid-Holland603.622.3032.813,581.287,44
Zeeland13381.2521.782,84213,85
Noord-Brabant642.498.7494.908,27509,09
Limburg331.116.2602.147,57519,78
Totaal voor Nederland38816.979.12033.678,93
Gemiddeld per gemeente43.760,6286,80504.15