Overzicht van alle huidige 388 gemeenten;
voor cijfers per provincie, zie onderaan deze pagina

Lees toelichting en sorteer naar eigen keuze

GemeenteAantal
inwoners
op 1-1-2017
Opper­vlakte
(km2)
Bevolkings­dichtheid
(inwoners/km2)
ProvincieOpmer­kingen
Appingedam11.97123,78503,4Groningen
Bedum10.47944,54235,3Groningen
Bellingwedde8.919108,3782,3Groningen
De Marne10.088170,4059,2Groningen
Delfzijl24.965133,13187,5Groningen
Eemsmond15.656189,3182,7Groningen
Groningen202.63696,632.097,0GroningenPer 1-1-2017 zijn 'Lageland GN' en 'Harkstede GN' (1778 ha en circa 250 inwoners) overgegaan van gemeente Slochteren naar gemeente Groningen.
Grootegast12.16686,71140,3Groningen
Haren19.57045,42430,9Groningen
Hoogezand-Sappemeer34.23266,46515,1Groningen
Leek19.64363,18310,9Groningen
Loppersum9.914111,0489,3Groningen
Marum10.38864,46161,2Groningen
Menterwolde12.16280,25151,6Groningen
Oldambt38.108226,73168,1Groningen
Pekela12.51749,07255,1Groningen
Slochteren14.737132,74111,0GroningenPer 1-1-2017 is het gebied Meerstad en 'Harkstede GN' (1778 ha en circa 250 inwoners) overgegaan van gemeente Slochteren naar gemeente Groningen. 'Harkstede' blijft bij Slochteren.
Stadskanaal32.252117,64274,2Groningen
Ten Boer7.28845,31160,8Groningen
Veendam27.52776,00362,2Groningen
Vlagtwedde15.908167,4095,0Groningen
Winsum13.596101,10134,5Groningen
Zuidhorn18.859125,48150,3Groningen
Achtkarspelen27.893102,26272,8Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Ameland3.63358,6561,9Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Dantumadiel18.94284,91223,1Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
De Fryske Marren51.585351,66146,7Fryslân / Frieslandper 1-7-2015 is de Nederlandse gemeentenaam De Friese Meren gewijzigd in de Friese naam (raadsbesluit van 23-4-2014). Plaatsnamen staan bij voorkeur (nog wel?) in het Nederlands.
Dongeradeel23.901166,51143,5Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Ferwerderadiel8.73597,8489,3Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Franekeradeel20.215102,59197,0Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Harlingen15.86024,96635,4Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Heerenveen50.203190,13264,0Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands; webadres gemeente: https://www.heerenveen.nl
het Bildt10.49392,33113,6Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Kollumerland en Nieuwkruisland12.872109,60117,4Fryslân / FrieslandDe blauwe bebouwde-komborden melden als gemeentenaam: 'Kollumerland c.a.' bij wijze van afkorting. c.a. is zelf al een afkorting en staat voor 'cum annexis', hetgeen betekent 'met bijvoegsel'.
Leeuwarden108.667154,41703,8Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Leeuwarderadeel10.10840,90247,1Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Littenseradiel10.746130,6782,2Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Menameradiel13.45468,84195,4Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Ooststellingwerf25.540223,97114,0Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Opsterland29.718224,48132,4Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Schiermonnikoog94137,0425,4Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Smallingerland55.695117,66473,4Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Súdwest-Fryslân84.158455,36184,8Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Terschelling4.85983,4558,2Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Tytsjerksteradiel31.963149,28214,1Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Fries
Vlieland1.08535,4430,6Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Weststellingwerf25.608220,71116,0Fryslân / Frieslandplaatsnamen staan bij voorkeur in het Nederlands
Aa en Hunze25.286276,2591,5DrentheVoor dorpen en inwonertal, zie: http://www.aaenhunze.nl/Inwoners_verenigingen/Wonen_en_ver_bouwen/Dorpen_in_Aa_en_Hunze
Assen67.55181,88825,0Drenthe
Borger-Odoorn25.355274,5192,4Drenthe
Coevorden35.286295,96119,2Drenthe
De Wolden23.744224,68105,7Drenthe
Emmen107.490335,17320,7DrentheDe gemeente Emmen onderscheidt kwadranten, dorpen en wijken - zie: http://gemeente.emmen.nl/over-emmen/statistiek/kaarten.html
Hoogeveen55.311127,52433,7Drenthe
Meppel33.02555,55594,5Drenthe
Midden-Drenthe33.399340,7598,0Drenthe
Noordenveld32.981200,16164,8Drenthe
Tynaarlo33.280143,32232,2Drenthe
Westerveld19.084278,5068,5Drenthe
Almelo72.47967,311.076,8Overijssel
Borne22.79526,00876,7Overijssel
Dalfsen28.070165,12170,0Overijssel
Deventer99.295131,25756,5Overijssel
Dinkelland26.244175,71149,4Overijssel
Enschede158.140140,991.121,6Overijssel
Haaksbergen24.272104,82231,6Overijssel
Hardenberg60.211312,26192,8Overijssel
Hellendoorn35.772137,98259,3Overijssel
Hengelo80.80260,891.327,0Overijssel
Hof van Twente35.011212,61164,7Overijssel
Kampen52.511142,27369,1Overijssel
Losser22.48298,76227,6Overijssel
Oldenzaal32.00621,551.485,2Overijssel
Olst-Wijhe17.957113,99157,5Overijssel
Ommen17.531179,9697,4Overijssel
Raalte36.907171,03215,8Overijssel
Rijssen-Holten37.98394,12403,6Overijssel
Staphorst16.691134,18124,4Overijssel
Steenwijkerland43.448289,51150,1Overijssel
Tubbergen21.153147,01143,9Overijssel
Twenterand33.845106,28318,5Overijssel
Wierden24.22594,73255,7Overijssel
Zwartewaterland22.30982,67269,9Overijssel
Zwolle125.548111,311.127,9Overijssel
Almere200.914129,241.554,6Flevoland
Dronten40.746333,70122,1Flevoland
Lelystad76.937230,56333,7Flevoland
Noordoostpolder46.544460,05101,2Flevoland
Urk20.22011,511.756,7Flevoland
Zeewolde22.457247,4890,7Flevoland
Aalten27.04796,54280,2Gelderland
Apeldoorn160.047339,90470,9Gelderland
Arnhem155.69997,911.590,2GelderlandZweefvliegveld Terlet ligt op Arnhems grondgebied (postcode 6816), nabij gemeentegrens met Rozendaal
Barneveld56.376175,94320,4Gelderland
Berg en Dal34.76486,49401,9GelderlandDe naam van deze heringedeelde gemeente (in 2015 ontstaan door fusie van Groesbeek, Millingen aan de Rijn en Ubbergen) is per 2-1-2016 veranderd van Groesbeek in Berg en Dal.
Berkelland44.238258,50171,1GelderlandOldenkotte is een gebouw in postcodegebied 7157, Noordijkerveld en Ruurlosche Broek zijn streeknamen in 7161, zo ook Broeke en Achterveld in 7165 en Brouwershoek en Formerhoek in 7261.
Beuningen25.42443,65582,5Gelderland
Bronckhorst36.410283,51128,4Gelderland
Brummen20.84383,96248,2Gelderland
Buren26.348134,05196,6Gelderland
Culemborg27.86429,29951,3Gelderland
Doesburg11.34111,55981,9Gelderland
Doetinchem57.06879,05721,9Gelderland
Druten18.56337,70492,4Gelderland
Duiven25.39833,90749,2Gelderland
Ede113.421318,22356,4Gelderland
Elburg23.02663,82360,8Gelderland
Epe32.537156,23208,3Gelderland
Ermelo26.59085,63310,5Gelderland
Geldermalsen26.58799,87266,2Gelderland
Harderwijk46.35238,861.192,8Gelderland
Hattem12.04023,08521,7Gelderland
Heerde18.56178,74235,7Gelderland
Heumen16.47539,82413,7Gelderland
Lingewaal11.15850,39221,4Gelderland
Lingewaard46.18262,21742,4Gelderland
Lochem33.545213,14157,4Gelderland
Maasdriel24.25066,13366,7Gelderland
Montferland35.316105,70334,1Gelderland
Neder-Betuwe23.30359,99388,4Gelderland
Neerijnen12.34465,99187,1Gelderland
Nijkerk41.77569,42601,8Gelderland
Nijmegen173.55653,613.237,4Gelderland
Nunspeet26.892128,79208,8Gelderland
Oldebroek23.25697,65238,2Gelderland
Oost Gelre29.634109,64270,3Gelderland
Oude IJsselstreek39.568136,32290,3GelderlandIn postcodegebied 7064 ligt de streek Kroezenhoek.
Overbetuwe47.394109,19434,1GelderlandLakemond is een streeknaam in postcodegebied 6668 (tussen Opheusden en Randwijk).
Putten24.42885,21286,7Gelderland
Renkum31.39145,95683,2Gelderland
Rheden43.64581,77533,8Gelderland
Rijnwaarden10.85239,60274,0Gelderland
Rozendaal1.49827,9053,7Gelderland
Scherpenzeel9.70413,79703,7Gelderland
Tiel41.48832,891.261,4Gelderland
Voorst24.199123,08196,6Gelderland
Wageningen38.45830,421.264,2Gelderland
West Maas en Waal18.82077,17243,9Gelderland
Westervoort14.9917,032.132,4Gelderland
Wijchen40.87666,21617,4Gelderland
Winterswijk28.912137,95209,6Gelderland
Zaltbommel27.72879,61348,3Gelderland
Zevenaar32.37953,27607,8Gelderland
Zutphen47.34040,961.155,8Gelderland
Amersfoort154.33762,772.458,8Utrecht
Baarn24.52932,54753,8Utrecht
Bunnik15.15636,97410,0Utrecht
Bunschoten21.02030,44690,5Utrecht
De Bilt42.75466,13646,5Utrecht
De Ronde Venen42.76399,97427,8Utrecht
Eemnes8.99931,04289,9Utrecht
Houten49.30055,07895,2Utrecht
IJsselstein34.20821,101.621,2Utrecht
Leusden29.67758,61506,3Utrecht
Lopik14.20875,66187,8Utrecht
Montfoort13.86637,64368,4Utrecht
Nieuwegein61.86823,572.624,9Utrecht
Oudewater10.18739,07260,7Utrecht
Renswoude5.10118,42276,9Utrecht
Rhenen19.59742,08465,7Utrecht
Soest45.87446,24992,1Utrecht
Stichtse Vecht64.45096,25669,6Utrecht
Utrecht343.03894,153.643,5Utrecht
Utrechtse Heuvelrug49.035132,01371,4UtrechtHet 15 ha grote deel van recreatieterrein De Gravenbol dat in Utrechtse Heuvelrug (zie postcode 3958) lag, is per 1-1-2016 geheel in Wijk bij Duurstede (postcode 3962) komen te liggen.
Veenendaal64.27719,483.299,6Utrecht
Vianen19.71439,17503,3Utrecht
Wijk bij Duurstede23.50247,62493,5UtrechtHet 15 ha grote deel van recreatieterrein De Gravenbol dat in Utrechtse Heuvelrug (zie postcode 3958) lag, is per 1-1-2016 geheel in Wijk bij Duurstede (postcode 3962) komen te liggen.
Woerden51.51389,24577,2Utrecht
Woudenberg12.70136,53347,7Utrecht
Zeist62.83048,511.295,2Utrecht
Aalsmeer31.37320,131.558,5Noord-Holland
Alkmaar108.373110,46981,1Noord-Holland
Amstelveen89.29441,212.166,8Noord-Holland
Amsterdam844.947165,335.110,7Noord-Holland
Beemster9.20570,58130,4Noord-Holland
Bergen29.84497,10307,4Noord-Holland
Beverwijk40.70918,312.223,3Noord-Holland
Blaricum10.20111,15914,9Noord-Holland
Bloemendaal22.82639,72574,7Noord-Holland
Castricum35.21649,51711,3Noord-Holland
Den Helder56.02045,101.242,1Noord-Holland
Diemen27.27211,992.274,6Noord-Holland
Drechterland19.38458,95328,8Noord-Holland
Edam-Volendam35.80054,36658,6Noord-HollandDeze gemeente is op 1-1-2016 vergroot met de opgeheven gemeente Zeevang.
Enkhuizen18.47912,681.457,3Noord-Holland
Gooise Meren56.93541,601.368,6Noord-HollandDeze gemeente is op 1-1-2016 ontstaan door samenvoeging van de opgeheven gemeenten Bussum, Naarden en Muiden. De Bloemendaler Polder (± 2 km²) is overgegaan van Muiden naar Weesp.
Haarlem159.22929,175.458,7Noord-Holland
Haarlemmerliede en Spaarnwoude5.66519,22294,7Noord-HollandDe blauwe bebouwde-komborden melden als gemeentenaam: 'Haarlemmerliede c.a.' bij wijze van afkorting. c.a. is zelf al een afkorting en staat voor 'cum annexis', hetgeen betekent 'met bijvoegsel'.
Haarlemmermeer146.003178,29818,9Noord-Holland
Heemskerk39.17127,221.439,1Noord-Holland
Heemstede26.9369,182.934,2Noord-Holland
Heerhugowaard54.95038,281.435,5Noord-Holland
Heiloo22.85718,701.222,3Noord-Holland
Hilversum88.88845,611.948,9Noord-Holland
Hollands Kroon47.600357,61133,1Noord-Holland
Hoorn72.49320,363.560,6Noord-Holland
Huizen41.38215,812.617,5Noord-Holland
Koggenland22.52280,32280,4Noord-Holland
Landsmeer11.27522,53500,4Noord-Holland
Langedijk27.60823,901.155,1Noord-Holland
Laren11.08812,41893,5Noord-Holland
Medemblik44.058121,45362,8Noord-Holland
Oostzaan9.65211,53837,1Noord-Holland
Opmeer11.42041,52275,0Noord-Holland
Ouder-Amstel13.41924,08557,3Noord-Holland
Purmerend79.92823,193.446,7Noord-Holland
Schagen46.193167,73275,4Noord-Holland
Stede Broec21.55214,551.481,2Noord-Holland
Texel13.545161,1884,0Noord-Holland
Uitgeest13.46519,17702,4Noord-Holland
Uithoorn29.20118,221.602,7Noord-Holland
Velsen67.61944,801.509,4Noord-Holland
Waterland17.29052,11331,8Noord-Holland
Weesp18.75122,80822,4Noord-HollandDe gemeente is per 1-1-1016 vergroot met de Bloemendaler Polder (± 2 km², grenscorrectie met voormalige Muidense deel van de nieuwe gemeente Gooise Meren).
Wijdemeren23.44747,61492,5Noord-Holland
Wormerland15.82038,59410,0Noord-Holland
Zaanstad153.67973,872.080,4Noord-Holland
Zandvoort16.89932,11526,3Noord-Holland
Alblasserdam20.0088,792.276,2Zuid-Holland
Albrandswaard25.10521,731.155,3Zuid-Holland
Alphen aan den Rijn108.915126,47861,2Zuid-Holland
Barendrecht48.34419,852.435,5Zuid-Holland
Binnenmaas29.12269,30420,2Zuid-Holland
Bodegraven-Reeuwijk33.73375,68445,7Zuid-Holland
Brielle16.83327,54611,2Zuid-Holland
Capelle aan den IJssel66.42114,224.671,0Zuid-Holland
Cromstrijen12.79754,43235,1Zuid-Holland
Delft101.38122,854.436,8Zuid-Holland
Den Haag524.88282,696.347,6Zuid-Holland
Dordrecht118.73178,611.510,4Zuid-Holland
Giessenlanden14.59663,51229,8Zuid-Holland
Goeree-Overflakkee48.653261,92185,8Zuid-Holland
Gorinchem35.75518,871.894,8Zuid-Holland
Gouda71.75216,824.265,9Zuid-Holland
Hardinxveld-Giessendam17.87216,921.056,3Zuid-Holland
Hellevoetsluis38.72231,491.229,7Zuid-Holland
Hendrik-Ido-Ambacht29.73110,612.802,2Zuid-Holland
Hillegom21.31612,871.656,3Zuid-Holland
Kaag en Braassem26.37463,27416,8Zuid-Holland
Katwijk64.53224,612.622,2Zuid-Holland
Korendijk10.95976,15143,9Zuid-Holland
Krimpen aan den IJssel29.1237,683.792,1Zuid-Holland
Krimpenerwaard55.204149,66368,9Zuid-Holland
Lansingerland60.10554,181.109,4Zuid-Holland
Leerdam20.90533,78618,9Zuid-Holland
Leiden123.66121,975.628,6Zuid-Holland
Leiderdorp27.12811,552.348,7Zuid-Holland
Leidschendam-Voorburg74.60432,632.286,4Zuid-Holland
Lisse22.71715,691.447,9Zuid-Holland
Maassluis32.4508,493.822,1Zuid-Holland
Midden-Delfland19.03447,35402,0Zuid-Holland
Molenwaard29.212118,28247,0Zuid-Holland
Nieuwkoop27.91478,27356,6Zuid-Holland
Nissewaard85.40183,231.026,1Zuid-Holland
Noordwijk25.86735,78722,9Zuid-Holland
Noordwijkerhout16.31822,59722,4Zuid-Holland
Oegstgeest23.6087,303.234,0Zuid-Holland
Oud-Beijerland24.01518,731.282,2Zuid-Holland
Papendrecht32.2929,413.431,7Zuid-Holland
Pijnacker-Nootdorp52.65637,321.410,9Zuid-Holland
Ridderkerk45.40823,721.914,3Zuid-Holland
Rijswijk51.02714,053.631,8Zuid-Holland
Rotterdam634.660215,642.943,1Zuid-Holland
Schiedam77.83818,014.321,9Zuid-Holland
Sliedrecht25.01212,831.949,5Zuid-Holland
Strijen8.78550,26174,8Zuid-Holland
Teylingen36.09328,441.269,1Zuid-Holland
Vlaardingen71.99923,643.045,6Zuid-Holland
Voorschoten25.31511,172.266,3Zuid-Holland
Waddinxveen26.53627,96949,1Zuid-Holland
Wassenaar26.05551,16509,3Zuid-Holland
Westland105.63281,241.300,2Zuid-Holland
Westvoorne14.25753,15268,2Zuid-Holland
Zederik13.84273,46188,4Zuid-Holland
Zoetermeer124.76334,513.615,3Zuid-Holland
Zoeterwoude8.36721,26393,6Zuid-Holland
Zuidplas41.46859,64695,3Zuid-Holland
Zwijndrecht44.41720,352.182,7Zuid-Holland
Borsele22.688141,74160,1Zeeland
Goes37.27492,57402,7Zeeland
Hulst27.395201,61135,9Zeeland
Kapelle12.62237,13339,9Zeeland
Middelburg48.01948,47990,7Zeeland
Noord-Beveland7.38285,8886,0Zeeland
Reimerswaal22.356101,84219,5Zeeland
Schouwen-Duiveland33.765229,97146,8Zeeland
Sluis23.658279,3684,7ZeelandDe gemeente Sluis kent twee plaatsen Veldzicht.
Terneuzen54.588250,51217,9Zeeland
Tholen25.527146,77173,9Zeeland
Veere21.900132,75165,0Zeeland
Vlissingen44.39434,241.296,6Zeeland
's-Hertogenbosch152.411110,511.379,2Noord-Brabant
Aalburg13.06750,41259,2Noord-Brabant
Alphen-Chaam10.05893,03108,1Noord-Brabant
Asten16.71470,17238,2Noord-Brabant
Baarle-Nassau6.65776,1687,4Noord-Brabant
Bergeijk18.342101,01181,6Noord-Brabant
Bergen op Zoom66.16479,91828,0Noord-Brabant
Bernheze30.25289,73337,1Noord-Brabant
Best29.18034,30850,7Noord-Brabant
Bladel20.06375,37266,2Noord-Brabant
Boekel10.41434,51301,8Noord-Brabant
Boxmeer28.709111,44257,6Noord-Brabant
Boxtel30.65563,73481,0Noord-Brabant
Breda182.304125,961.447,3Noord-Brabant
Cranendonck20.67676,36270,8Noord-Brabant
Cuijk24.69651,15482,8Noord-Brabant
Deurne31.933116,93273,1Noord-Brabant
Dongen25.50929,29870,9Noord-Brabant
Drimmelen26.86995,46281,5Noord-Brabant
Eersel18.55482,46225,0Noord-Brabant
Eindhoven226.86887,652.588,3Noord-Brabant
Etten-Leur43.02755,34777,5Noord-Brabant
Geertruidenberg21.50426,65806,9Noord-Brabant
Geldrop-Mierlo39.07831,011.260,2Noord-Brabant
Gemert-Bakel30.024122,22245,7Noord-Brabant
Gilze en Rijen26.22065,49400,4Noord-Brabant
Goirle23.31742,09554,0Noord-Brabant
Grave12.37027,18455,1Noord-Brabant
Haaren13.91257,71241,1Noord-Brabant
Halderberge29.57974,48397,1Noord-Brabant
Heeze-Leende15.714104,01151,1Noord-Brabant
Helmond90.60253,191.703,4Noord-Brabant
Heusden43.51678,88551,7Noord-Brabant
Hilvarenbeek15.28394,90161,0Noord-Brabant
Laarbeek21.94255,36396,4Noord-Brabant
Landerd15.33270,36217,9Noord-Brabant
Loon op Zand23.09350,01461,8Noord-Brabant
Meierijstad79.869184,10433,8Noord-BrabantPer 1-1-2017 zijn de voormalige gemeenten Schijndel, Sint-Oedenrode en Veghel gefuseerd tot Ă©Ă©n nieuwe gemeente Meierijstad.
Mill en Sint Hubert10.80752,23206,9Noord-Brabant
Moerdijk36.944159,17232,1Noord-Brabant
Nuenen, Gerwen en Nederwetten22.86633,72678,1Noord-BrabantDe blauwe bebouwde-komborden melden als gemeentenaam: 'Nuenen c.a.' bij wijze van afkorting. c.a. is zelf al een afkorting en staat voor 'cum annexis', hetgeen betekent 'met bijvoegsel'.
Oirschot18.499101,78181,8Noord-Brabant
Oisterwijk25.93663,86406,1Noord-Brabant
Oosterhout54.60471,49763,8Noord-Brabant
Oss90.376163,19553,8Noord-Brabant
Reusel-De Mierden12.90877,92165,7Noord-Brabant
Roosendaal77.163106,47724,7Noord-Brabant
Rucphen22.34564,41346,9Noord-Brabant
Sint Anthonis11.59499,27116,8Noord-Brabant
Sint-Michielsgestel28.58458,43489,2Noord-Brabant
Someren19.03680,27237,1Noord-Brabant
Son en Breugel16.62625,95640,7Noord-Brabant
Steenbergen23.970146,37163,8Noord-Brabant
Tilburg213.804117,211.824,1Noord-Brabant
Uden41.38467,05617,2Noord-Brabant
Valkenswaard30.51654,90555,8Noord-Brabant
Veldhoven44.72431,731.409,5Noord-Brabant
Vught26.18333,50781,6Noord-Brabant
Waalre16.89822,39754,7Noord-Brabant
Waalwijk47.41064,61733,8Noord-Brabant
Werkendam26.844102,06263,0Noord-Brabant
Woensdrecht21.83791,68238,2Noord-Brabant
Woudrichem14.53949,39294,4Noord-Brabant
Zundert21.657120,70179,4Noord-Brabant
Beek15.95121,03758,5Limburg
Beesel13.40528,08477,4Limburg
Bergen13.095103,47126,6Limburg
Brunssum28.35817,211.647,8Limburg
Echt-Susteren31.815103,11308,6Limburg
Eijsden-Margraten25.29777,43326,7Limburg
Gennep17.12947,66359,4Limburg
Gulpen-Wittem14.33773,18195,9Limburg
Heerlen87.18944,971.938,8Limburg
Horst aan de Maas42.139188,71223,3Limburg
Kerkrade45.93721,912.096,6Limburg
Landgraaf37.45824,581.523,9LimburgDe gemeentenaam wordt doorgaans ook gebruikt als enige plaatsnaam. Topografische kaart, zie: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gem-Landgraaf-OpenTopo.jpg
Leudal35.878162,77220,4Limburg
Maasgouw23.77445,71520,1Limburg
Maastricht122.75356,342.178,8Limburg
Meerssen19.07226,96707,4Limburg
Mook en Middelaar7.77517,38447,4Limburg
Nederweert16.86499,86168,9Limburg
Nuth15.30533,10462,4Limburg
Onderbanken7.86521,16371,7Limburg
Peel en Maas43.347159,37272,0Limburg
Roerdalen20.70088,22234,6Limburg
Roermond57.39060,84943,3Limburg
Schinnen12.95424,06538,4Limburg
Simpelveld10.57116,03659,5Limburg
Sittard-Geleen93.31979,011.181,1Limburg
Stein25.05921,101.187,6Limburg
Vaals9.71023,89406,4Limburg
Valkenburg aan de Geul16.44036,73447,6Limburg
Venlo101.059124,45812,0Limburg
Venray43.565163,32266,7Limburg
Voerendaal12.46231,51395,5Limburg
Weert49.574104,42474,8Limburg
 
             Provincie             Aantal
gemeenten
Aantal
inwoners
op 1-1-2017
Opper­vlakte
(km2)
Bevolkings-
dichtheid
(inwoners/km2)
Groningen23583.5812.325,15250,99
Fryslân / Friesland24646.8743.323,65194,63
Drenthe12491.7922.634,25186,69
Overijssel251.147.6873.322,31345,45
Flevoland6407.8181.412,54288,71
Gelderland542.047.9014.967,19412,29
Utrecht261.284.5041.380,28930,61
Noord-Holland482.809.4832.661,301.055,68
Zuid-Holland603.650.2222.813,581.297,36
Zeeland13381.5681.782,84214,02
Noord-Brabant642.512.5314.908,27511,90
Limburg331.117.5462.147,57520,38
Totaal voor Nederland38817.081.50733.678,93
Gemiddeld per gemeente44.024,5086,80507.19